Kavaklıdere Pendore Syrah 2018

Dün akşam uzun bir süre sonra gittiğim Nişantaşı’nda sevgili @kavaklidere ailesinin yeni ürünlerini(şaraplarını) tatma fırsatı buldum.

Öncelikle aradan geçen pandemide tüm şarap üreticilerinin her türlü zorluğa rağmen bir arı gibi çalıştığını ve yeni ürünlerle karşınıza çıktığını/çıkacağını söylemeliyim.

Her bir postu bir şaraba ayırdığım için bugün sizinle yeni çıkan 2018 rekoltesi Pendore Syrah ile ilgili notlarımı paylaşmak istedim.

Yeni bordo etiketi ile karşımızda olan Pendore Syrah kadehe yaklaştığınızda burundaki aromaları ile sizi alıp ahenkli bir yere götürüyor gibi. Güçlü ve katmanlı siyah zeytin, karabiber, çikolara, siyah erik ve böğürtlen aromalı bir burun sonrası, damakta güçlü ama bir o kadar da zarif bir syrah görüyoruz. Sürekli koklamak istediğim bir şarap olarak gördüğüm bu syrah’ın damaktaki bitişi de oldukça uzun.

Daha siz sormadan ben söylim @macrocentertr ‘larda bulabilirsiniz. Yazın çok az tükettiğim bir üzüm olan Syrah kış gelirken çok güzel. Kaydedin ve deneyin isterim.

YORUMLAR

  • Bu yazı için henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZ

Yorum yazabilmek ve puanlama yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.