Şarap Etkinlikleri

Şarap gastronomisi ve deneyimi ile ilgili gerçekleştirdiğim kurumsal ve grup etkinlikleri aşağıdaki gibidir,.

a) Şarap Tadım Etkinliği

Süre:1-2 saat

Katılımcı Sayısı: 2-80 kişi 

Akış: Katılımcı profili ve katılımcı ilgisine göre seçeceğim 5 farklı yerel şarap(2 beyaz, 1 rose, 2 kırmızı) ile WSET şarap tadım mini bir eğitimi başlayıp her şarabı katılımcılarla karşılıklı konuştuğumuz bir deneyim.

Hedef: Katılımcıların şarap tadım tekniklerine girişi öğrenmesi, şarabın yemek uyumu ile ilgili fikir sahibi olması, restoran ya da marketten şarap seçme tüyolarını kazanması ile katılımcıların şarap yolculuğunu zenginleştirerek, öğrenirken eğlenecekleri ve duyularını sıkça kullanacakları bir deneyim yaşatmak. 

Ücret: Teklif isteyiniz

b) Yemek Şarap Eşleşmeli Tadım Etkinliği

Süre:1.5-2 saat

Katılımcı Sayısı: 6-20 kişi 

Akış: Katılımcı profili ve katılımcı ilgisine göre anlaşmalı olduğum bir restoranda tarafımdan hazırlanacak 3 leziz tabağı(başlangıç/ana yemek/tatlı) 3 farklı yerel şarap ile eşleştirerek, yemek ve şarabın uyumununu konuştuğumuz bir deneyim.

Hedef: Katılımcıların şarap tadım tekniğine girişin ötesinde, yemek-şarap uyumundaki kimya bileşenlerini farketmelerini sağlarken, eşleşmedeki denge unsurlarını ve bunların nasıl sağlandığını duyusal deneyimle kazandırmak. Evde yemek yaparken dikkat edilecekleri ve buna uygun şarap seçim kriterlerini aktarmak.

Ücret: Teklif isteyiniz

c) Şarap ve Parfüm Eşleşmeli Tadım Etkinliği

Süre:1.5 saat

Katılımcı Sayısı: 10-20 kişi 

Akış: Katılımcılara özel seçtiğim 4 farklı yerel şarap ve 4 nitelikli parfüm ile bir parfümör eşliğinde her bir parfümün hikayesi ve notaları anlatılırken bir yandan katılımcılar parfümü deniyor olacaklar. Her bir nitelikli parfüm için seçtiğim bir şarabın hikayesini anlatırken parfümü deneyimleyen katılımcılar eşleşen şarabı de deniyor olacaklar.

Hedef: Duyuların çok ön planda olduğu bu etkinlikte parfüm ile şarap eşleşmesinin hangi kriterlere göre yapıldığı aktarılacak, katılımcıların nitelik parfüm tanımını öğrenmeleri bir taraftan da şarap tadımına giriş yapmaları sağlanacaktır.

Ücret: Teklif isteyiniz

YORUMLAR

  • Bu yazı için henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZ

Yorum yazabilmek ve puanlama yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.