Yeni Rakı Uzun Demleme

Eskilere 20 yıl sonra şu kadar rakı çeşidi olacak deseler acaba ne derlerdi diye düşündünüz mü?

Bir yeni rakı bir tekirdağ yeter derlerdi diye aklıma geldi. Bugün geldiğimiz nokta da çok farklı craft rakıları raflarda görüyoruz. Hangisi gerçekten iyi bir gastro çalışmanın sonucu hangisi bir pazarlama çalışmasının sonucu sorusu cevaplana dursun ben uzun demleme deneyimimden bahsedeyim.

48 saat yerine 72 saat demlenen “Uzun Demleme” Türkiye’nin ilk kraft rakısı. 12 günü aşan rakı distilasyonunun yanı sıra anason ile distilasyonunun oldukça yavaş olması çok dengeli bir anason yapısı kazandırmış durumda. Bakır imbiklerdeki sürekli temas ile yumuşak içime ulaşan bu %100 yaş üzüm rakısı damakta içim kolaylığı kazanmış durumda.

Rengi yeni rakıya göre daha beyaz olan Uzun Demleme’nin burunda alkol ve anason hissi bir tık geride bırakırken, meyvemsi ve çiçeksi aromaları bize daha net sunuyor.

Özetle Uzun Demleme ile iyi iş çıkaran Mey, anason işlerindeki çalışmasını sürdürüyor. Postu kaydettikten sonra Uzun Demleme’yi elde edince mutlaka sek içmeyi de deneyin, o zaman içim kolaylığı ile ne demek istediğimi anlayacaksınız.

YORUMLAR

  • Bu yazı için henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZ

Yorum yazabilmek ve puanlama yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.