Afitap Meyhanesi
88 % Genel
Puan

Ankara gezimde bir çok takipçimin de önerdiği Afitap Meyhaneyi deneme fırsatı buldum.

Ankara Ulus'taki Afitap oldukça büyük bir meyhane. Büyük meyhanelerde yaşanan hizmet problemlerinin aksine oldukça deneyimli bir kadro ile çalıştıkları belli.

Son zamanlarda gördüğüm en geniş meze dolabına sahip. Meze çeşitleri bir meyhane için sadece deniz mezesi değil bir o kadar da et mezesi olunca şaşırtıyor. (En garipsediğim sıcak tabak kaburgaya sarılı karidesti) 

Ağırlıklı deniz mezelerini denediğim mutfağında soğuk mezelerdeki malzeme kalitesi ve dengede oldukça iyi olduklarını söyleyebilirim. Sadece yoğurtlu mezelere koymaya alıştıkları patates cipsinin baydığını söylemeliyim.

Sıcaklara geldiğimizde oldukça şaşkına çeviren bir meyhane Afitap. Neden mi? Ankaralılar için pastırmalı humus oldukça imza bir mezeyken, benim için tereyağ içinde yüzen nohut tozundan yapılmış bir meze olarak karşımdaydı. Ağır mı ağır, yorucu mu yorucu ben beklediğimi hiç mi hiç bulamadım.

Sonrasında söylenen mevsiminde bostan patlıcanın üzerindeki cheddar ve parmesan da beni oldukça şaşırtmış kaşık daldırıp çekmiştim.

Acaba mekanın sıcaklarla bir sorunu mu var diye düşünürken  sıcak gelen ahtapot carpaccio tabağı azcık şaşalı olsa da çok beğendiğimi de söylemeliyim.

Afitap İstanbul'daki meyhanelere oranla sürekli taze çay sağlayabilen bir yer.(Ankara'da rakıya çay arasının çok daha yaygın olduğunu da öğrenmiş oldum)

Fiyatların Ankara için nasıl olduğu konusunda yorum yapamasam da İstanbul'a göre uygun.

Afitap soğuk mezelerde gayet iyi, sıcaklar beni etkilemedi.

Bir sonraki ziyaretimde etli meze odaklı bir deneyim yaşamak dileğiyle.

Lezzet
85 %
Servis
90 %
Fiyat Performans
90 %

YORUMLAR

  • Bu yazı için henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZ

Yorum yazabilmek ve puanlama yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.