Alaf 2 Tek

Uzun süredir görmediğim dostum Amerika’dan gelince. Onu şöyle Kuruçeşme’nin hareketli ortamını görüp aynı zamanda keyifli sohbet edip 2 tek atabileceğimiz @alaf2tek ‘e götürdüm.

Sevgili şef @muratdeniztemel kurduğu minik ve sempatik tabure oturuşu, eski meyhane kültüründeki çelik tabakları, ocakbaşının hissedilen sıcaklığı ve İstanbul’un o yorucu ve bir o kadar sevdiğim hayatın içinde hissettiren bir mekan @alaf2tek .

Mezelerden oldukça iyi kıvamlı tatlı hisli bir humus ile başlarken, hatay’ın kırmızı biberli sürk peyniri ile devam ettik. Ardından gelen ızgara semizotu adeta çok boyutlu ve bir o kadar yaratıcı bir gastronomik damak deneyimiydi. Izgaraya girmesine rağmen diriliğini kaybetmemiş olması şaşırttı. Kapanışı deep fried vişne soslu bir mücver ve avakado dip soslu bir kokoreç ile tamamladık.

Mücverdeki vişne hareketini ve çıtırlığını çok beğensem de bitişteki bitterness’la çok barışık kalamadım. Kokoreç gayet lezzeti ve kurutulmamıştı. Ben kokoreç’e herhangi bir yancı sevmiyorum, bu sefer de yanılmayıp avokadonun ona bir şey katmadığını gözlemledim.

Çok konfor aramayanlar için iki tek atıp, lezzetli meze yiyebileceğiniz bir yer alaf 2 tek. Rakınız bitince sohbete 10 dk boğaz yürüyüşünden sonra Arnavutköy’de iki kokteylle devam edebilirsiniz ben öyle yaptım. Çok keyifli bir deneyim mutlaka kaydedip deneyin!

YORUMLAR

  • Bu yazı için henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZ

Yorum yazabilmek ve puanlama yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.