Foxy Nişantaşı

Geçenlerde ruhumu doyurmak için foxy nişantaşıdaydım.

Paylaşımlı lezzetlerle donatılmış olan foxy’de önce asidite, tahin ve kimyon dengesi gayet iyi bir humus yedim. Humusun içindeki tatlı nohet taneleri ile nar tanelerinin ahengine bayıldım.

Narenciyeli levrek cevichedeki belirgin deniz hissine karşın bu kadar ince dilimlenince doğrusu ben lezzeti pek hissedemiyorum. Tabaklaması çok şıktı bunu söyleyebilirim.

Biraz tuz diyip gittiğim sürk peynirli yeşil zeytine kırmızı soğan müthiş oturmuştu. Antakya gezilerinde bulduğumu söyleyebilirim. Kapanışı tatlı ile yapalım derim, pekmezli patlıcan kızartmasının çıtır yapısının yanında tuzlu tatlı hikayesini çok sevdim.(hatta acaba tatlı mı olsa da bu diye de sorguladım)

Beyaz bir şarap yanlarında daha iyi gidebilecek olsa da havanın serinliğinden olacak ben üretici Tomurcukbağ’ın Trajan Rezerve’i kırmızı bir kalecik karası tercih ettim.

Bu lezzetli paylaşımlı tabaklar için sevgili @maksutaskar ‘a ve bunun yanında Foxy’nin şarap menüsünün yemek menüsünden daha geniş ve şişe fiyatları bölge için makul olduğunu söyleyerek sevgili @levonbagis ‘a bir teşekkür edebilirim.

Tilkiyi takip edin! Ruhunuzu doyurmaya ihtiyacınız olacak.

#foxy #nişantaşı #şarap #meze

YORUMLAR

  • Bu yazı için henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZ

Yorum yazabilmek ve puanlama yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.