House of B

Hard Rock cafe ile seneler önce adımları atılan American Diner restoranlar kalıcılığı konusunda şüphe uyandırsa da açılmaya devam ediyor. İşte bunlardan biri House of B.

Bunlardan biri olan House of B 'yi deneme fırsatı buldum. Akaretlerden sonra Suadiye'de açılan bu yeni mekanın oldukça amerikan bir duruşu olduğunu daha kapıdaki karşılamadan görüyorsunuz. (Bu söylediğimi Amerika'da Hard Rock Cafe'leri ziyaret edenler daha rahat anlayacaktır)

Ortadaki kare bar, masaların düzeni ve çalışanların tavır ve kıyafetleri ile yüksek enerjide tutulmaya çalışan kırmızı renk ağırlıklı bir ortama sahip House of B.

Menüsünde dikkatimi çeken yapay zeka ile telefonla kendi masanızın üzerinde görüntüleyebildiğiniz teknoloji oldukça yaratıcı.

Ben mozarella ve ince julien fried patatesli bir hamburger söyledim. Hamburgerin sunumu gayet başarılıyken, 20 cl bira kadehleri bana yolluğu hatırlarıp çok çekici gelmediğini söyleyebilirim.

Her hamburger ile gelen coleslaw'in tatlılığı sarımsak ile güzel dengelenmiş. Hamburger eti bir waow değil ama kabul edilebilir bir tava burgeri olarak düşünebiliriz. Brioche ekmeği lezzetli ve patatesler çıtır haldeydi.

Fiyatların biraz yüksek olduğu yerde lezzetlerin de biraz ağır olduğunu düşünerek tekrar uğrayıp uğramamak konusunda biraz arada kaldığım yerlerden.

YORUMLAR

  • Bu yazı için henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZ

Yorum yazabilmek ve puanlama yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.