İl Padrino Ristorante

Bazı yorumlarını yazarken zorlanabiliyorum. Çocukluğumdan beri gördüğüm İstanbul Anadolu yakası Caddebostan'daki eski bir italyan restoranı İl Padrino Ristorante'yi detaylı olarak analiz ettim.

İçeri girdiğinizde eski bir italyan restoranı havası buram buram gelirken, sanki bir an için kendinizi Avrupa coğrafyasında hissediyorsunuz.

Menüsü de gayet temiz yapılmış olsa da olduça geleneksel duran menü gelişim adına emek verilmemiş duruyor.

Bir italyan restoranı için masaya getirilen zeytinyağı yetersizken, hazır mısır ekmeği de mutfakta kafaların karışmış olduğunu hissettiriyor.

Denediğim makarnalar güzel bir al dante olsa da ne sosundaki basitliğin ne de makarnadaki lezzetsizliğin ötesine geçemiyor.

Risotto konusunda da oldukça zayıf olan mutfak, pirinç ile sosu bağlayamazken, sunum tabakları açısından MC Donalds'ın çocuk menüsünü geçemiyor.

Denediğim pizzaların italyan pizzalarından uzak oluşunun yanı sıra, iç malzemeleri dominos'u andırıyor.

Zayıf bulduğum şarap menüsünün bir üretici desteği ile tek yönlü yapıldığı belli ederken, gerçek bir italyanın sahip olması gereken şarap özeninden uzak duruyor.

Her ne kadar çalışanlarında nazik bir tavır olsa da bir kebapçı edası ile masalardaki kırıntıların scrapper ile toplanıyor olması bir italyana yakışmıyor.

Sözün özü o kadar kısa ki caddebostan'da yılların italyanı il Padrino adeta can çekişiyor.

YORUMLAR

  • Bu yazı için henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZ

Yorum yazabilmek ve puanlama yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.