Nezih Gurme Kahvaltı

Bakın bazen 2 + 2 = 4 değil de 3'ün altında bir şey yapıyor. Bu hayal kırıklığını genelde yeme içme sektöründe belirli bir alanda ilerleyerek yıllarca başarılı olabilmiş bazı işletmelerin kendi odak konuları dışındaki alanlara yaptıkları yatırımlarla görebiliyorum. İşte Nezih Şarküteri'den Nezih Kahvaltıya evrilen bu işletme de böyle.

Yıllardır pahalı bulsam da ürün kalitesi konusunda müthiş işler yapan farklı ürünleri bulabileceğiniz bir şarküteridir Şaşkınbakkal'daki Nezih Şarküteri.

Ellerinde tüm şarküterinin en iyisine ulaşma şansı olan bir yerin müthiş bir kahvaltı çıkarcağını düşünmek de bu noktada kaçınılmaz bir beklenti olur.

Ancak işler öyle gitmez, şarküterinin yanına yapılan bu koca yatırımda menüdeki sıkıcılık kopyalanmış bir menünün ötesine gidememiş, bu değerli şarküteri ürünlerinin gerçek potansiyeli ortaya çıkmamıştır.

Söylediğimiz omlet evde aynısını çıkarabileceğiniz omletken, yine peynir ve kuru et tabağı az sonra şarap da masaya gelecek hissini yaratıp kafa karışlıklığı yapmaktır.

Belkide asıl olan şudur, herşeyin aşure gibi süslü bir tabakta olması değildir şarküterinin gücü, değer ufak bir dokunuşla o şarküterinin farklı lezzetli bir yere evrilmesidir.

Bir süre daha kahvaltı tarafını ziyaret etmeyi düşünmediğim Nezih'ın şarküterisinde kendime göre lezzetler bulmaya devam edeceğim.

2+2=2.9

YORUMLAR

  • Bu yazı için henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZ

Yorum yazabilmek ve puanlama yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.